Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Samsung Tarafından İlk Katlanabilir Tablet Yakında Sunuluyor

Gelişen teknoloji ile beraber katlanabilir ekranların kullanımı konusunda da ciddi anlamda adımlar atılmaya başlandı. Bu sayede ekranlarda ortaya çıkan boyut sorununun da en iyi şekilde çözülmesi hedefleniyor. Televizyon, tablet, bilgisayar ya da telefon fark etmez, her ne kadar büyük ekranlar çekici bir görünüme sahip olsa da kaplamış oldukları alandan dolayı kimi zaman kullanım konusunda çeşitli sorunları beraberinde getiriyor. Bu aşamada ise katlanabilir ekrana sahip olan cihazlar çok daha büyük avantajları kullanıcılara sunuyor. Samsung ise bu aşamada katlanabilir tablet modeli ile alakalı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

 

2023 Yılında Samsung’un Katlanabilir Tableti Sunulacak

Dünyanın en büyük ekran üreticileri arasında yer alan Samsung, geçmişten günümüze birbirinden farklı ekran türlerini kullanıcılara sunmaya devam ediyor. Daha öncesinde ortaya çıkartılmış olan Galaxy Round gibi kavisli lakin sert olan ekranların yanı sıra Galaxy Z serisindeki cihazlardaki esnek katlanır panellere kadar birbirinden farklı formlara sahip olan ekranları ile kullanıcılara istediklerini en iyi şekilde vermeyi hedefledi.

 

Yakın bir zamanda ise markanın katlanabilir telefonlarının yeni nesli ortaya çıkacak. Şimdilerde Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4 modelleri ile alakalı pek çok bilgi kullanıcılara sunulmuş durumda. Güney Koreli şirket için ciddi anlamda önemli olan bu iki akıllı cihazın yanı sıra son dönemlerde farklı bir katlanabilir cihaz üzerinde daha çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi.

 

Katlanabilir Tablet Modeli Ortaya Çıkıyor

Samsung’un kendi bünyesindeki katlanabilir ürün yelpazesine yakında zamanlarda katlanabilir tablet modelini de ekleyeceği bilgisi ortaya çıktı. Ciddi oranda büyük bir ekrana sahip olması beklenen katlanabilir tabletin beş ila altı ay içerisinde tanıtılacağı da ortaya çıkan bilgiler içinde yer alıyor. Ortaya çıkmış haberlere göre marka ilk katlanabilir tabletini Galaxy Tab S9 ile aynı gün içerisinde piyasaya sürmeyi hedefliyor.

 

Samsung ilk katlanabilir tablet modelinin Ocak ya da Şubat ayında insanlara sunması bekleniyor. Katlanabilir tablet ile alakalı teknik özellikler ya da boyut konusunda henüz net bilgiler ise ortaya çıkmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top