Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Samsung’dan Yeşil Renkli iPhone 13’e İlginç Tepki

Apple tarafından yapılmış olan 8 Mart tarihli etkinlikte yalnızca markaya ait yeni cihazlar ile alakalı bilgiler kullanıcılara sunulmadı. Aynı zamanda iPhone 13 ile alakalı da sürpriz bir gelişme ortaya çıktı. Cihaza ait renk yelpazesine yeşil de eklendi. Hali hazırda Apple tarafından ortaya çıkartılan yeni kararların yanı sıra cihazları ile de kimi zaman dalga geçen Samsung ise bu sefer de boş durmadı.

 

Bir önceki sene iPhone kullanıcıları için Android deneyimini yaşatmakta olan iTest uygulaması ile “Hiçbir balıkçı yakalı, telefonunuzun nasıl görüneceğini belirlememelidir” ifadelerini kullanarak Apple kurucusu Steve Jobs’ı tiye aldığı için eleştiri odaklarını kendine çekmiş olan Samsung’un yeni hedefi ise yeşil renge sahip iPhone 13 oldu.

 

Kopya İması

Gerçekleştirilen etkinliğin bitmesi ile beraber Samsung Mobile US’a ait resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşım yapıldı. Bu tweette “Ultra? Yeşil? Bugün içtenlikle gururlandık” yazıları yer aldı. Tweet üzerinden de görülebileceği üzere Samsung, yeni iPhone renginin Apple’ın onları kopyalamaları ile ortaya çıktığını ima ediyor. Çünkü Şubat ayında tanıtımı yapılmış olan Galaxy S22 Ultra için de yeşil renk bulunuyor.

 

Samsung tarafından yapılan iPhone 13 paylaşımından sonra ise kimi Apple hayranları tepkilerini ortaya koydu. Kimileri Apple içerisindeki yeşil renk seçeneğinin ilk kez bu cihaz ile kullanılmadığını söylerken kimileri de yine etkinlikte tanıtılmış olan Studio Display’i kastedip “Apple, sizin son amiral geminizden bile daha güçlü bir ekran duyurdu” diye cevap verdi.

 

Bunlarla beraber bir kullanıcı da 1998 tarihli olan yeşil iMac G3 modeline ait bir görsel başlayarak aslında Samsung’un Apple’ı taklit ettiğini belirtti. iPhone 13 tartışması Samsung ile Apple’ın ilk olarak karşı karşıya geldiği bir konu değil. Daha öncesinde de Samsung tarafından Apple’ın şarj adaptörünü akıllı cihazlarının kutusundan çıkartması ile alakalı bir eleştiri gelmişti. Fakat daha sonrasında ise aynı kararı kendi akıllı cihazları için almıştı. Şimdilerde Samsung’a ait amiral gemisi olarak tabir edilen cihazlarda ve ABD’deki Galaxy A serilerinde şarj cihazı kutu içerisinde yer almıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top