Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Şeffaf Tasarıma Sahip Nothing Phone (1) Satış Listesine Eklendi

Akıllı cihaz sektöründe her geçen gün meydana gelen gelişmeler ile beraber artık kullanıcılar aradıklarını hiç olmadığı kadar kolay bir şekilde bulmayı başarıyor. OnePlus’ın kurucu ortağı olan Carl Pei de 2020 yılında Nothing ile beraber akıllı cihaz sektörüne giriş yapmak için çalışmalara başladı. Geçtiğimiz sene ilk ortaya çıkan ürün olan Nothing Ear (1) kulaklık ile kullanıcıların beğenisini kazanmayı başarmış olan şirket, şimdilerde Nothing Phone (1) ile hali hazırda rekabetin son derece ciddi olduğu bir alana giriş yapıyor. Öncesinde çıkış tarihi ve kilit özellikleri ile alakalı bilgiler ortaya çıkmıştı. Şimdi ise ünlü bir e-ticaret sitesinde satış listesine eklendi.

 

Nothing Phone (1) Flipkart’ta Listeye Çıktı

Marka, geçtiğimiz günlerde Nothing Phone (1) olarak isimlendirilmiş cihazın piyasaya çıkış tarihinin 12 Temmuz olarak belirlendiği konusunda açıklama yaptı. Yapılacak olan etkinlik, Nothing.tech ve YouTube üzerinden çevrimiçi ortamda gerçekleştirilecek. Son dönemlerde ise marka, cihazın tanıtılmasına henüz bir aylık süre varken dünyaca ünlü e-ticaret platformlarından bir tanesi olan Flipkart’ta cihazı listeledi. Cihaz, 2 bin Hindistan Rupisine yani 25 dolara önümüzdeki günlerde rezervasyon sürecine girmiş olacak. Nothing Phone (1)’in satış listesine girmesi ile beraber özellikleri de netleşmeye başladı.

 

Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 işlemciden güç alacak olan Nothing Phone (1) içerisindeki yonga seti ise TSMC’nin 4 nm fabrikasyon süreci ile üretilmiş. Cihazdaki yonga seti 1 adet 2.4 GHz ARM Cortex-A 710 (Kryo), 3 adet 2.36 GHz ARM Cortex-A710 ile 4 adet 1.8 GHz ARM Cortex-A510 çekirdekleri ile beraber Adreno grafik birimine sahip olacak. Cihazın tasarımında ise kullanıcılara şeffaf bir arka panel sunuluyor. Böylece cihazdaki bileşenlerin direkt olarak görülmesi mümkün hale geliyor. Çerçeveleri ise çevre dostu olarak hazırlanacak. Karbon ayak izinin azaltılması adına geri dönüştürülmüş alüminyum malzeme çerçeveler için tercih edilecek.

 

128 GB’a kadar depolama ve 8 GB’a kadar RAM ile satışa çıkacağı düşünülen Nothing Phone (1) ekranı ise 6.55 inç FHD+ çözünürlüğe sahip OLED panel yer alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top