Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Silinen Telefon Rehberi Geri Getirilebilir Mi?

Geçmiş dönemlerde yeni bir SIM kartı ya da cihaz alınmak istendiği zaman ilk olarak kullanıcıların akıllarına gelen telefon rehberi silinmesi sorunu oluyordu. Öyle ki bundan dolayı pek çok kişi cihaz ya da SIM kart değişikliği yapmayı en son aşamaya kadar ertelemek zorunda kalıyorlardı. Şimdilerde ise artık gelişen teknoloji ile beraber bu konuda oldukça etkili adımlar atılmaya başlandı. Cihazın yazılımına bağlı olarak kullanılacak bulut depolama yöntemleri ile beraber cihazda yer alan telefon rehberi sorunsuzca geri yüklenebilecektir. Lakin bu işlemin yapılabilmesi için unutulmaması gereken en önemli konu, cihazda düzenli olarak yedekleme işleminin yapılmış olması gerektiğidir. Aksi halde verilerin geri yüklenmesi ne yazık ki istenildiği gibi mümkün hale gelmeyecektir.

 

Android Cihazlarda Silinen Telefon Rehberinin Geri Getirilmesi

Android cihazlarda telefon rehberi silinmesi durumunda verilerin geri getirilmesi oldukça kolay olmaktadır. Yalnızca Samsung değil Casper, Vestel, LG ve HTC gibi markaların cihazlarında Android işletim sistemi bulunmaktadır. Dolayısıyla bu cihazlarda Gmail hesabı kullanılarak silinmiş olan telefon rehberinin geri getirilmesi son derece kolay olmaktadır.

 

Cihazda kullanılan Gmail hesabına giriş yapılması ile beraber kişiler sekmesine bağlanılır. Ardından da burada yer alan yedekleme/senkronize bölümüne tıklandığı zaman burada yer alan geri al bölümüne tıklanması ile beraber önceden yapılmış olan yedekleme işlemi geri alınır. Bu aşamada cihazdaki uygulama adımlarına göre farklı alternatiflerin de var olacağını unutmamak gerekir.

 

iPhone Cihazlarda Silinen Telefon Rehberinin Geri Getirilmesi

iPhone cihazlarda kullanılan İOS işletim sistemi kullanıcılara pek çok avantaj sunmaktadır. Çünkü bu cihazların kullanılması için iCloud hesabı gerekir. Ve bu hesap ile beraber yalnızca telefon rehberi silinmesi durumunda değil, “iPhone’umda tut” seçeneğinin işaretlenmesi ile beraber cihaz ile alakalı yedekleme işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir.

 

Yazılım ile Silinen Telefon Rehberinin Geri Getirilmesi

Kimi durumlarda kullanıcılar bu yöntemleri kullanma ile alakalı sorunlar yaşayabilmektedir. Böyle olunca da telefon rehberi silinmesi halinde tekrardan rehberdeki numaraların geri getirilemeyeceği düşüncesine sahip olabiliyorlar. Halbuki cihazların işletim sistemlerine göre farklı yazılımlar kullanılarak istenilen sonuçların elde edilebilmesi mümkün hale gelebilmektedir. Bu aşamada yazılımları kullanma ile alakalı sorunlar yaşayanlar, uzmanlarımız ile iletişime geçerek kısa sürede istedikleri sonuçları elde etmeyi başarırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top