Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Sony Xperia 1 IV 5G Tasarımı Ortaya Çıktı

Geçmiş dönemlerde akıllı telefon sektöründe oldukça başarılı çalışmalar yapmış olan Sony, ilerleyen zaman ile beraber ise rakiplerinin gerisinde kalmaya başladı. Marka, 2022 yılı itibari ile bu konuda yaşamış olduğu sorunları geride bırakarak insanlara yeniden en iyi cihazları vermeyi hedefliyor. Kısa bir süre öncesinde ise Sony Xperia 1 IV 5G cihaza ait konsept tasarım ortaya çıktı.

 

Sony Xperia 1 IV 5G’nin Görünümü Nasıl Olacak?

Çeşitli sızıntı ve iddialar ile son dönemlerde gündeme gelmeye başlamış olan Sony Xperia 1 IV 5G hakkındaki konsept tasarım LetsGoDigital tarafından insanlara sunuldu. Cihaz ile alakalı yapılan ilk incelemeler sonucunda da görülebileceği üzere şimdilerde amiral gemisi olarak tabir edilen modellere nazaran kimilerini rahatsız edebilecek ekran gövde oranına sahip gibi görülebiliyor.

 

21:9 en boy oranına ve 6.5 inç büyüklüğe sahip olan Sony Xperia 1 IV 5G, aynı zamanda 120 Hz tazelemeyle 4K çözünürlüğü de kullanıcılarına sunuyor. Ekran özellikleri ile alakalı yapılacak detaylı incelemeler ile de görülebileceği üzere sektörde yer alan pek çok modele nazaran kendini etkili şekilde ayırmayı başarıyor. Ayrıca cihazın ekranında Gorilla Glass Victus koruma teknolojisi ile HDR desteği de yer alıyor.

 

Cihaz ile alakalı sunulmuş olan görsellere bakıldığı zaman da görülebileceği üzere Sony Xperia 1 IV 5G üçlü kamera kurulumu ile geleceğe benziyor. Bununla beraber ilk iki sensörün alt kısmında bir tane de LED flaş bulunuyor. Cihazda kullanılacak olan kameraların ise ZEISS imzalı olacağı düşünülüyor. 12 GB RAM ve 512 GB depolama alanı ile alakalı başka seçeneklerin olup olmayacağı konusunda ise net bir bilgi henüz verilmemiştir. 45W hızlı şarj desteği olacağı düşünlen cihazın 5.000 mAh pilden beslenmesi bekleniyor. Günümüzdeki amiral gemisi modellerde artık kullanıcıların karşılarına çıkmayan 3.5 mm kulaklık girişinin de yine bu cihazda olacağa benziyor.

 

Her geçen gün Sony Xperia 1 IV 5G ile alakalı her geçen gün farklı sızıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Bundan dolayı da cihazın önümüzdeki aylarda tanıtımının olacağı bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top