Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Telefon Markaları Hangi Ülkelerde Üretiliyor?

Cep telefonlarının ilk olarak kullanılmaya başlandığı dönemlerde yani doksanlı yıllarda Finlandiyalı Nokia, herkes tarafından bilinen bir marka haline geldi. Her ne kadar şimdilerde yeni modeller ortaya çıkartmıyor olsa da söz konusu cep telefonu sektörü olduğu zaman Finlandiya ve Nokia insanların öncelikli olarak akıllarına gelen marka ile ülke olmaya devam ediyor.

 

Sene 2014 olduğu zaman Microsoft’a satılan Nokia, şimdilerde her ne kadar Lumia ismi altında piyasada olsa da eski günler marka için geride kaldı. Öyle ki Nokia 3310 gibi günümüzde bile pek çok kullanıcı için dünyanın en iyi cep telefonları arasında gösterilen bir telefonu ortaya çıkartan marka, rakiplerinin gerisinde kaldı.

 

Her geçen gün gelişimine devam eden teknoloji, pek çok konuda olduğu gibi telefon markaları ve telefonların içerikleri konusunda da oldukça ciddi çalışmaların ortaya çıkmasını sağladı. Özellikle de Japon telefon markaları, ortaya koydukları modeller ile beraber kullanıcılarına pek çok farklı işlemi aynı anda yapma imkanını sağlıyorlar. Her ne kadar artık farklı markalar bu piyasa içerisinde kendine yer bulmaya çalışıyor olsa da bazı isimler var ki hem ürettikleri modeller hem de kullanıcılarına sağlamış olduğu güven ile beraber cep telefonu dünyasını domine etmeyi başarmış durumdalar. Japon markaların sonrasında ise ABD, Güney Kore, Almanya gibi ülkelerden çıkan markalar sıra ile yerlerini alıyor.

 

Samsung Hangi Ülkede Üretiliyor?

Söz konusu telefon markaları olduğu zaman akla ilk gelen marka artık şüphesiz ki Samsung. Belirli aralıklar ile yeni modellerini piyasaya süren marka Güney Kore’den çıkmış durumda.

 

iPhone Hangi Ülkede Üretiliyor?

Kendine özgü işletim sistemine sahip iPhone modelleri, ilk üretildikleri zamandan itibaren pek çok kullanıcının gözdesi olmuş durumda. Marka, Amerika’dan çıktı ve aynı ülkedeki diğer markaları geride bırakmayı başardı.

 

LG Hangi Ülkede Üretiliyor?

G5 ile akıllı cihaz dünyasında büyük bir hamle yapmayı başarmış olan LG, Life is Good sloganı ile Güney Kore’den tüm dünyaya ulaşmaya devam ediyor.

 

Huawei Hangi Ülkede Üretiliyor?

Teknolojinin devleri arasında yer almakta olan Çin, pek çok markanın yanı sıra Huawei markasının da ev sahibi konumunda.

 

Türkiye’de Üretilen Cep Telefonu Var Mı?

Son dönemlerde pek çok ülke gibi Türkiye de telefon markaları arasında yer alan bir cihaz için çalışmalar yapmaya devam ediyor. Ülkemizde Vestel markası Venüs serisi ile adından söz ettiriyor. Bununla beraber Türk firmaları ile yapılan ortaklıklar sonucunda Teknosa, Casper, Piranha gibi şirketler de cep telefonu üretimlerini yapıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top