Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Telefon Modeli Nasıl Öğrenilebilir?

Akıllı cihaz kullanımının her geçen gün artış göstermesi ile beraber insanlar isteklerini yerine getireceğini düşündükleri cihazları detaylı olarak inceliyorlar. Ancak bu aşamada pek çok kişinin araştırmalarında ön plana çıkan konu cihazların görselleri ve kullanım özellikleri oluyor. Fakat kimileri için telefon modeli öğrenme konusu akıllarda soru işaretlerinin oluşmasına neden oluyor. İnsanların bu konudaki isteklerinin en kolay şekilde yerine getirilmesi adına artık farklı yöntemler onların karşılarına çıkartılıyor. Dolayısıyla bu aşamada yalnızca var olan yöntemler arasından seçim yapmak yeterli oluyor.

 

Bu aşamada *#06# tuşlaması yapılarak ya da e-Devlet üzerinden IMEI sorgulama işlemi yapılarak ilgili cihaz hakkında başta cihazın hangi ülkeden ithal edildiği olmak üzere marka ve model bilgilerini öğrenmek mümkün olmaktadır.

 

Samsung Cihazlarda Telefon Modelini Öğrenmek

Samsung cihazlarda telefon modeli öğrenme işlemi için *#1234# tuşlamasını yapmak yeterlidir. Özellikle de ikinci el bir Samsung cihaz alınırken bu işlemin yapılması kullanıcı için son derece önemli olacaktır.

 

Huawei Cihazlarda Telefon Modeli Öğrenmek

Huawei cihazlarda ayarlar kısmının en altında “Telefon Hakkında” yazılı alana girildiği zaman buradaki durum yazan yerde cihazın model bilgileri yer almaktadır.

 

Oppo Cihazlarda Telefon Modeli Öğrenmek

Oppo cihaz sahipleri telefon modeli öğrenmek için 3 farklı yoldan bir tanesini seçebilirler. Bunlardan ilki *#06# tuşlaması yapılarak arama ekranına tıklanmasıdır. Eğer ki cihazın kutusu mevcutsa kutudaki etikette de yine telefon modeli yer alır. Bunlarla beraber cihazın menüsünde yer alan Ayarlar kısmındaki Telefon Hakkında yazan bölümde de yine model ve IMEI sorgulama işlemi yapılabilir.

 

Xiaomi Cihazlarda Telefon Modeli Öğrenmek

3 farklı üretim menşei olan Xiaomi cihazlarda telefon modeli öğrenme işlemi için ses ve güç tuşuna aynı anda basılması sonrasında fastboot getvar all komutu çalıştırılır. Bununla beraber cihazdaki hakkında yazan kısımdan da gerekli bilgiler alınabilir.

 

Vestel Cihazlarda Telefon Modeli Öğrenmek

Akıllı cihaz dünyasına giriş yapmış olan Vestel markasında telefon modeli öğrenmek için Ayarlar kısmında yer alan Cihaz Hakkında bölümüne girmek yeterlidir.

 

General Mobile Cihazlarda Telefon Modeli Öğrenmek

General Mobile markalı cihazlarda telefon modelinin öğrenmek için ayarlar kısmında bulunan cihaz hakkında sekmesinden gerekli bilgiler alınabilir.

 

iPhone ve Asus Cihazlarda Telefon Modeli Öğrenmek

Hem iPhone hem de Asus cihazlarda telefon modelini öğrenmek için cihaz modeline bağlı olarak farklı kodların girilmesi gerekir. İnternette yapılacak küçük bir araştırma ile modele ait kod bilgisini bulmak mümkün olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top