Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Telefon Şarj Soketi Temassızlık Sorunu

Telefon şarj soketi temassızlık sorunu genel olarak her akıllı cihazda ortaya çıkabilecek olan sorunlardan bir tanesi. Cihazda ortaya çıkacak olan bu sorun şarj dolmamasına veya uzun sürelerde dolmasına sebebiyet vermektedir. Dolayısıyla cihazı kullanan kişi cihazının şarj olmaması sorunu ile karşı karşıya kalacaktır. Böylesi bir durumla karşı karşıya kalındığında sorun ile alakalı tüm detayların net olarak ortaya çıkartılması gerekmektedir. Başarılı şekilde sorunun giderilmesi adına yalnızca cihaz değil aynı zamanda kullanılan şarj kablosu da dikkatli şekilde incelenmelidir.

 

Telefon Şarj Soketi Temassızlık Sorunu Çözümü

Akıllı cihazlarda ortaya çıkmakta olan telefon şarj soketi temassızlık sorunu ile alakalı yapılan araştırmalar sonucunda da görülebileceği üzere bunun temel nedenlerinden biri şarj soketinin alacağı darbeler ya da yıpranmalardır. Özellikle de Apple cihazlarda bu tarz sorunlardan kaynaklı sorunlar oldukça fazla ortaya çıkmaktadır.

 

Bununla beraber şarj kabloları da kullanımdan kaynaklı olarak yıpranabilmekte ya da çatlamalardan ötürü kullanımda sorunların ortaya çıkabilmektedir. Bu tarz bir durumda soket ya da kablo durumunda bulunan lehimler kopabilecektir. Dolayısıyla şarj soketi bozulacak ve kullanımı engellenecektir.

 

Cihazın şarj kısmında ortaya çıkacak sıvı teması ya da kısa devre sorunları da yine cihazın temassızlıktan dolayı şarj alamaması anlamına gelecektir. Böylesi durumların ortaya çıkması halinde en iyi çözümlerin elde edilebilmesi adına mutlaka uzmanlarımız ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Aksi durumda yapılacak olan çalışmalar daha zorlu olacak ve alanında uzman olmayan kişilerin cihaza yanlış şekilde müdahale edilmesi beraberinde ciddi sorunları getirecektir.

 

Uzmanlarımız cihazınızın bize ulaşmasından sonra detaylı şekilde incelemesi yapılacaktır. Daha sonrasında ise sorunun neden ortaya çıktığı belirlenerek bunun giderilmesi sağlanacaktır. Teknik servisimiz, her markaya ait akıllı cihazlar konusunda yeterli bilgiye sahip olup gerekli alanda çözümler başarılı şekilde yerine getirilecektir.

 

Telefon Şarj Soketi Temassızlık Sorunu Ücreti

Akıllı cihazlarda ortaya çıkan telefon şarj soketi temassızlık sorunu için ücret araştırması yapılırken de görülebileceği üzere marka ya da modele göre yapılacak işlemlerde kullanılan ürünler birbirinden farklıdır. Kimi durumlarda yalnızca kablo değişimi yeterli olurken kimi durumlarda ise şarj soketinin değişmesi gerekecektir. Dolayısıyla fiyat bilgisi için ilk aşamada cihazın tarafımızca değerlendirilmesi sağlanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top