Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Telefon Yere Düştü Ses Var Görüntü Yok Ne Yapmam Gerek?

Telefon yere düştü ses var görüntü yok ne yapmam gerek sorunu hangi marka ya da model cihaza sahip olduğu fark etmeden pek çok kullanıcının hakkında cevaplar aradığı sorulardan bir tanesi. Akıllı cihazlar her ne kadar kullanıcılarına ciddi anlamda kolaylık sağlasa da cihazların dikkatli kullanılmaması sonrasında ortaya farklı sorunlar çıkabilmektedir. Cihazda ortaya çıkacak olan bu sorunun çözümü için ilk olarak neden böylesi bir durumun ortaya çıktığı belirlenmelidir. Çünkü düşmesinden sonra farklı sorunların da körüklenmiş olması son derece mümkündür.

 

Telefonda Ekran Sorunları Nasıl Giderilebilir?

 

İnsanların telefon yere düştü ses var görüntü yok ne yapmalıyım sorununa etkili bir çözüm bulması adına mutlaka bu alanda deneyimli olan isimler ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Aksi durumda sorun çözülmeyeceği gibi beraberinde daha büyük sorunlar da ortaya çıkabilecektir.

 

Telefonda ses olmasına rağmen görüntü yoksa büyük ihtimalle ekrandan kaynaklı bir sorun vardır. Kimi durumlarda düşmeden kaynaklı olarak cihazdaki LCD panel hasar görür ve ekrana görüntü gelmez. Dolayısıyla yalnızca bu bölgenin değiştirilmesi yeterli olur. Kimi durumlarda ise ekran hasar görmüştür. Bundan dolayı da çözüm için cihazda ekran değişiminin yapılması gerekecektir.

 

Bu aşamada telefon yere düştü ses var görüntü yok ne yapmam gerek sorusuna cevap aramak için kullanıcının da teknik servis ile iletişime geçmeden önce yapmaları gereken bir şey vardır. Bazı cihazlarda düşmeden kaynaklı olarak cihazın ekranı donar ya da kilitli şekilde kalır. Dolayısıyla insanlar da tek çözümün ekran değişimi olduğunu düşünür. İlk aşamada kullanıcı telefonun bataryasının tamamen boşalarak kapanmasını beklenmesi gerekir. Cihaz sonrasında açıldığı zaman eğer ki sorun hala devam ediyorsa, teknik servisimiz ile iletişime geçmeniz önemli olacaktır.

 

Telefonda Ekran Tamir Ücreti Ne Kadardır?

Karşı karşıya kalınan telefon yere düştü ses var görüntü yok ne yapmam gerek sorusuna kesin çözüm için uzmanlarımızın cihazınızı ayrıntılı olarak incelemesi gerekmektedir. Böylece yalnızca fiyat bilgisi sunulmaz. Aynı zamanda sorunun hangi sebepten kaynaklı olduğu ve nasıl çözüleceği ile alakalı detaylı bilgiler de elde edilmiş olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top