Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Telefonum Neden Yavaş Şarj Alıyor?

Telefonum neden yavaş şarj alıyor sorunu özellikle de akıllı cihaz kullanımının artması ile beraber oldukça ciddi olarak ön plana çıkan sorunlardan bir tanesi. Çünkü artık akıllı cihazlar üzerinden insanlar gün içerisinde pek çok farklı işlem yapılıyor. Hali hazırda cihazlar günlük olarak çok daha sık şarj ediliyor. Ve ilk zamanlarda hızlı bir şekilde şarj olan cihazlarda kullanım düzeyi ilerledikçe şarj olurken yavaşlamalar ortaya çıkıyor. Üstelik bu sorun herhangi bir marka ya da model için geçerli değil. Sorunun çözümü içinse bazı konuların üzerinde dikkatlice durmak gerekiyor.

 

Telefonun Yavaş Şarj Almasının Nedenleri

İlk olarak telefonum neden yavaş şarj alıyor sorunu ile karşı karşıya kaldığınız zaman şarj adaptörünüzü incelemeniz gerekiyor. Orijinal olmayan adaptör kullanımı veya adaptörün darbe alması sonucunda şarj sorunu ortaya çıkabilmektedir.

 

Adaptörde herhangi bir sorun bulunmuyorsa sıra şarj kablosunu incelemeye gelecektir. Özellikle de şarj kablosu yıpranmışsa şarj esnasında gücün yavaşlamasına neden olabilir. Aynı zamanda soket kısmında ortaya çıkan sorunlar da cihazın şarj alırken sorun yaşamasına neden olabilecektir.

 

Cihazınızı oldukça yavaş şekilde şarj oluyor ve şarjı çok çabuk bitiyorsa, pil sağlığında sorun olabilecektir. Çünkü akıllı cihazlarda pil sağlığı, dikkatli kullanılmadığı takdirde çok çabuk düşebilmektedir.

 

Telefon Yavaş Şarj Alma Sorunu Çözümü

Cihazın adaptör ve şarj kablosundaki sorunlardan ötürü telefonum neden yavaş şarj alıyor sorunu ortaya çıkıyorsa, bu aşamada değişim işlemi gerçekleştirilebilecektir. Bu sayede yenilenecek olan adaptör ve şarj kablosu ile beraber sorunun giderilmesi mümkün olacaktır.

 

Adaptörde ya da şarj kablosunda herhangi bir sorunun olmadığı durumlarda ise sorun bataryada olabilecektir. Böylesi durumda ise cihazın bataryasının değiştirilmesi gerekmektedir. Özellikle de son dönemlerde cihazlarda batarya cihaza entegre şekilde eklenmektedir. Dolayısıyla bu tarz cihazlarda batarya değişim işlemi büyük bir özen gösterilmesi gereken bir konudur. Böylesi bir durum ile karşı karşıya kalmanız halinde hangi marka ya da model olduğu fark etmez, teknik servisimiz ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Böylece cihazınızdaki batarya değiştirilerek yavaş şarj alma sorunu ortadan kaldırılmış olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top