Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Uygun Fiyata Sahip Sony Xperia Ace 4 Nihayet Ortaya Çıktı

Akıllı cep telefonu dünyasında her ne kadar belirli bir süre son derece başarılı işlere imza atmış olsa da 2022 yılı itibari ile rekabetin ciddi anlamda var olan rekabetin gerisinde kalmaya başlamış olan Sony markası, geçtiğimiz aylarda özellikle kamerası ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Xperia 1 IV modelinin tanıtımını gerçekleştirdi. Marka ile alakalı en son ortaya çıkan bilgilere göre ise marka, oldukça yakın bir dönemde uygun fiyatı ile adından söz ettirecek Xperia Ace 4 modelini de kullanıcılara sunmak adına çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. En son olarak da akıllı cep telefonuna ait tasarım ve kilit özellikleri de belirlendi.

 

Sony Xperia Ace 4 ile Neler Kullanıcılara Sunuluyor?

SumagoDigest tarafından tanıtım tarihi yaklaşmak olan Sony Xperia Ace 4 ile alakalı bazı önemli detayları paylaşmaya başladı. Var olan bu bilgilere göre ise akıllı cep telefonu 5.5 inç FHD+ çözünürlüğe sahip 21:9 en boy oranı bulunan OLED bir panele sahip. Aynı zamanda cihazda günlük olarak kullanım için ideal olan Qualcomm Snapdragon 4 Gen 1’in kullanılması da söz konusu olacağa benziyor.

 

Var olan yonga, selefinde bulunan Qualcomm Snapdragon 480’e göre CPU’da %15, GPU’da ise %10 daha hızlı bir durumda. Bununla beraber AnTuTu skorları incelendiği zaman görülebileceği üzere akıllı cihazın performansının Snapdragon 695’e denk geldiği de yine söylenebiliyor.

 

Sony Xperia Ace 4, 6 GB RAM ile 128 GB dahili depolamaya sahip olacak şekilde kullanıcılara sunulacak. Bu aşamada cihazın farklı depolama ve bellek opsiyonlarına sahip olup olmayacağı ise net olarak bilinmiyor. 18W hızlarında şarjı bulunan cihazın bataryası ise 4.500 mAh.

 

Cihazın tasarımı incelendiği zaman ön kısmında giriş segmentlerinde vazgeçilmez detaylardan biri olan damla çentik görülebiliyor. Bununla beraber Xperia Ace 4, ortalama ekran gövde oranı, arka kısmında bir tane sensör ve bir tane LED flaştan meydana gelen kamera adasına sahip olacak. MicroSD desteği ve 3.5 mm kulaklık girişi de yine kullanıcılara sunulacak. Henüz tanıtım tarihi netleşmemiş olsa da iddialara göre 2023 yılında kullanıcıların karşısına çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top