Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

WhatsApp, Android Kullanıcılarına Müjde: Görüntülü Grup Sohbetlerindeki Kişi Limiti Artık İki Kat Daha Fazla!

Merhaba WhatsApp kullanıcıları! Sizinle biraz WhatsApp dedikodusu paylaşmak istiyorum. Hazırsanız, hadi başlayalım!

WhatsApp, Google Play Beta Programı aracılığıyla yeni bir güncelleme yayınladı ve bu güncellemeyle birlikte grup aramalarındaki kişi sayısı artırıldı. Evet, yanlış duymadınız, artık daha fazla arkadaşınızla aynı anda konuşabileceksiniz!

Daha önce WhatsApp’ta grup araması yapabilmek için en fazla 7 kişiye ihtiyacınız vardı. Ancak bu durum, bazen yetersiz kalabiliyordu. Ancak artık bu sorun ortadan kalkıyor. Yeni güncelleme sayesinde, ilk arama için seçebileceğiniz kişi sayısı 15’e çıktı ve grup görüşmelerinde toplamda 32 kişi bulunabilecek.

Geçen sene, WhatsApp daha fazla kişinin bulunabileceği grup aramalarını duyurmuştu. Nisan 2022’de, WhatsApp maksimum 32 katılımcıyla grup aramaları yapma özelliğinden bahsetmişti. Kasım 2022’de Mark Zuckerberg de görüşme başlatıldıktan sonra 32 kişilik grup araması yapma özelliğinin herkesin kullanımına açıldığını duyurmuştu.

Ve nihayet, beklenen özellik geldi. WhatsApp’ın en son beta güncellemesi 2.23.15.14 sayesinde, artık maksimum 15 kişiyle görüşme başlatılabilecek. Aramayı başlatırken maksimum 15 kişi seçilebilecek fakat toplamda 32 kişiye kadar kullanıcı katılabilecek.

Bu zamana kadar olduğu gibi, kişiler grup konuşmasına istediği zaman katılabilecek. İlk arama için seçebileceğimiz kişi sayısı ise 15’e yükselirken daha sonrasında 32 kullanıcıya kadar davet edilebilecek. Bu güncelleme temel olarak, grup araması oluşturma sürecinde katılımcıları seçme kolaylığını artırmaya odaklanmış gibi duruyor.

15 kişiye kadar grup araması başlatma özelliği, Google Play Store’dan WhatsApp beta güncellemesini yükleyen bazı beta test kullanıcıları tarafından şu anda kullanılabilir. Önümüzdeki günlerde ise daha da fazla kişinin kullanımına sunulacak. WhatsApp’ın bu yeni özelliği, grup aramalarını daha da kullanışlı hale getiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top