Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Xiaomi 12 Ultra’da Leica İmzası

Xiaomi, akıllı telefon konusunda atmış olduğu başarılı adımlar ile adından söz ettiren bir marka. Her geçen gün de hedef kitlesine yeni özellikleri içerisinde barındıran cihazlar üzerinde çalışmalarını yapmaya devam ediyor. Markanın henüz vitrine çıkartmamış olduğu Xiaomi 12 Ultra ile alakalı şimdilerde yalnızca sızıntılar ve iddialar ortaya çıktı. Bundan dolayı da model konusundaki bilgiler gündemde kalmayı sürdürüyor. Yalnızca teknik özellikleri değil tasarımı konusunda da bilgilerin netleştirilmiş olduğu cihaz ile alakalı ortaya çıkan yeni gelişmede ise cihazın Leica logosuyla görüntülendiği görülüyor.

 

Xiaomi 12 Ultra ve Leica İşbirliği

2019 yılında ABD tarafından Huawei’nin kara listeye alınması sonucunda şirketin stratejik ortağı olan Leica yeni bir ortak arayışına girmiş oldu. Ünlü lens üreticisi, bir süre öncesinde Xiaomi ile anlaşma imzaladığını duyurmuş oldu. Temmuz ayında ise var olan bu ortaklık ile beraber yeni bir amiral gemisinin tanıtılacağı insanlara duyuruldu.

 

Günümüze kadar Xiaomi 12 Ultra modeli ile alakalı ortaya çıkmış olan bilgiler dikkate alındığı zaman, yapılacak olan ortaklığın bu model üzerinden yapılacağı belirlenmiş oldu. Bununla beraber cihaz ile alakalı sızdırılmış olan konsept görüntülerin dışında da ilk defa Leica logosu ve imzasıyla ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde Digital Chat Station tarafından cihazın kamera kurulumuna ait görüntüler sızdırıldı. Paylaşılmış olan görsel incelendiği zaman da görülebileceği üzere bununla daha önce paylaşılmış olan konsept görüntülerin birbiri ile uyuştuğunu söylemek mümkün oluyor.

 

Daha öncesinde Xiaomi 12 Ultra ile alakalı elde edilen bilgilere göre modelin seramik ve siyah deri kaplama renkleriyle kullanıcılarına ulaşacağı belirtilmişti. Bununla birlikte akıllı cihaza ait kamera özellikleri de belirlendi. Elde edilen bilgilere göre cihazda 50 megapiksel 24mm ana kameranın yanı sıra 48 megapiksel 120mm periskop ile 48 megapiksel 12mm ultra geniş açı sensörlerinden meydana gelen üçlü kamera kurulumu bulunacak.

 

Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 ile kullanıcılara sunulacak olan Xiaomi 12 Ultra ile beraber cihaz selefine göre %10 oranında çok daha hızlı CPU ve GPU vaat etmiş oluyor. Güç konusunda %15 daha verimli iken watt başında da %20 daha iyi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top