Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Xiaomi 12 Ultra’ya Ait Render Görüntüler Sızdırıldı

Akıllı telefon konusunda atmakta olduğu başarılı adımlar ile bilinen Xiaomi, Qualcomm tarafından üretilmiş olan Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemci ile geleceği konusunda sızdırma olan Xiaomi 12 Ultra ile alakalı render görüntüler geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı. Kullanıcılara sunulacak olan yeni model için 6.6 inç kavisli ekran tercih edilecek. 20:9 AMOLED panele sahip olacağı ile alakalı bilgilendirmelerin olduğu cihazın ekranında 120Hz tazeleme hızının yanı sıra HDR10 Plus teknolojisi ile 1700 nit maksimum parlaklık gibi önemli özellikler de bulunuyor.

 

Markaya ait en yeni modelde 8 GB, 12 GB ve 16 GB RAM seçenekleri kullanıcılara sunulacak. Xiaomi Ultra 12 cihazlarda dahili depolama olarak ise 256 GB ve 512 GB RAM seçenekleri bulunacak. Markanın çıkartacağı bu modelde Leica lens kullanılacağı da yine sızdırılan bilgiler arasında kendine yer buluyor. Her ne kadar net olarak belli olmasa da cihazın ana kamerasının ise 200 megapiksel olacağı tahmin edilen detaylar arasında bulunuyor. Böylece cihazı alacak kullanıcılar oldukça canlı fotoğraf ve video çekimi yapma imkanına sahip olacaklar.

 

Bunlarla beraber Xiaomi 12 Ultra ile beraber 50W kablosuz ve 120W kablolu hızlı şarj teknolojisine sahip 4.900 mAh batarya gelecek. Cihazda parmak izi okuyucu da ekranın alt kısmında yer alacağı yine belirlenmiş olan detaylar arasında kendine yer buluyor. İlk olarak kullanıcıların karşısına çıktığı günden itibaren sektöründe en bilinen isimlerden biri olmayı hedefleyen Xiaomi, bunun için de çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

 

Her ne kadar herhangi bir sızıntı ortaya çıkmadan yeni cihazlarını duyurmak isteseler de pek çok farklı markada olduğu gibi yeni modeller ortaya çıkmadan önce render görüntüler ya da model ile alakalı özelliklerin ortaya çıkması oldukça olağan bir durum. Xiomi Ultra 12 ile alakalı ortaya çıkan render görüntülere bakıldığında da görülebileceği üzere cihaz yalnızca donanımsal olarak etkileyici sonuçları beraberinde getirmiyor. Aynı zamanda görsel olarak da tatmin edici bir yapıda olacağı, elde edilen görüntüler ile ortaya çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top