Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Xiaomi 13 Ultra’nın Kamera Özellikleri Belli Oldu

Bu sene başlarında tanıtımı gerçekleştirilen Xiaomi 12 serisi, Ultra model olmadan kullanıcılara sunuldu. Üretici, çip krizi de dahil olmak üzere akıllı telefonu birkaç defa ertelemişti. Temmuz ayına gelindiği zaman ise kritik bir karar ortaya çıkartarak cihazı Xiaomi 12S Ultra olarak tekrardan isimlendirerek vitrinine çıkarttı. Her ne kadar model gerek tasarımı gerekse teknik özellikleri ile geçer not almış olsa da yalnızca Çin’e özel bir model olması kimi kullanıcıların tepkilerini çekti. Yakın bir zamanda tanıtımı yapılacak olan Xiaomi 13 Ultra ile beraber bu konuda ciddi anlamda değişim olacak ve model global olarak satışa çıkacak. Cihaz ile alakalı en son olarak ise kamera özellikleri ortaya çıktı.

 

Xiaomi 13 Ultra Kamera Konusunda Neler Ortaya Çıkartacak?

Digital Chat Station genel olarak sektör içerisindeki sızıntıları ile ön plana çıkan bir isim. En son ise Xiaomi 13 Ultra ile alakalı kamera özelliklerini ortaya çıkarttı. Var olan bilgilere göre model, 1 inçlik sensörün başı çekmiş olduğu dörtlü kamera kurulumuna sahip olacak. Var olan sızıntıda, cihaz ile beraber gimbal stabilizasyonunun de geleceği ifade ediliyor.

 

PDAF yani faz algılama otomatik otofokus ve dToF gibi farklı teknolojilerin de Xiaomi 13 Ultra içerisinde olacağı yüksek ihtimalli. Bunların dışında ise kameranın çözünürlüğü ile alakalı henüz net bir detay ortaya çıkmadı.

 

Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisine sahip olacak Xiaomi 13 Ultra, ekranı konusunda ise 6.73 inç QHD+ 120 Hz, 552 ppi 1.500 nit AMOLED LTPO 2.0’ı tercih edecek. Batarya tercihi ise 4.860 mAh olacak. 8 GB/ 12 GB RAM kapasitelerinin yanı sıra 256 GB/ 512 GB depolama seçeneklerini de kullanıcılarına sunmayı hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top