Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Xiaomi Cihazlarda Ses Tuşu Çalışmaması

Akıllı cihazların kullanımlarının artması ile beraber birçok insan artık diğer teknolojik cihazlara ihtiyaç duymadan istedikleri şeyleri akıllı cihazları üzerinden yapabiliyorlar. Cihazların çok fazla kullanılmasının yanı sıra farklı etkenlerin de devreye girmesi ile beraber birçok akıllı cihazda olduğu gibi Xiaomi ses tuşu çalışmıyor sorunu ortaya çıkabilmektedir. Üstelik pek çok kullanıcının düşündüğünün aksine bu sorun oldukça sık kendini göstermektedir.

 

Kullanıcılardan bazıları bu tarzdaki bir sorunla karşılaştıkları zaman internet üzerinden yaptıkları araştırmalar ile tuş ile alakalı sıkıntıyı kendi kendilerine giderebileceklerini düşünüyorlar. Ancak konu hakkında doğru adımları atmamalarından dolayı sorunu gideremedikleri gibi cihaza çok ciddi şekilde zarar verebileceklerdir. Herhangi bir olumsuz durumun ortaya çıkmasını engellemek adına cihazdaki ses tuşunun çalışmaması halinde zaman yitirmeden teknik servisimiz ile iletişime geçilmelidir.

 

Xiaomi Ses Tuşu Neden Çalışmaz?

Akıllı cihazlarda oldukça sık kullanılmasından dolayı Xiaomi ses tuşu çalışmıyor sorunu ile karşılaşılması aslında son derece doğaldır. Çünkü telefonda konuşurken ya da bir şey izlerken sesi açıp kapatmak adına sürekli olarak bu tuşlar kullanılır. Ve zamanla bu tuşlarda deformasyon sorunu ortaya çıkabilir.

 

Aynı zamanda cihazın darbe alması ya da yüksek bir yerden düşmesi sonucunda da ses tuşları kırılabilmekte ve bundan dolayı da kullanılmamaktadır. Genelde kullanıcılar ses tuşlarında kendini göstermiş olan sorunların garanti kapsamında olduğunu düşünüyorlar. Fakat daha sonrasında Xiaomi teknik servisi ile yaptıkları görüşmelerle de görebilecekleri üzere ses açma kapama tuşunda ortaya çıkan sorun kullanıcı hatası olarak görülmekte ve garanti kapsamında olmamaktadır.

 

Xiaomi Ses Tuşu Tamir ve Değişim İşlemleri

Kullanıcıların Xiaomi ses tuşu çalışmıyor sorunu ile karşılaşmalarından sonra atacakları en doğru adım teknik servisimiz ile iletişime geçmek olacaktır. Kimi zaman ses tuşlarında tamir işlemi yapılabilmektedir. Lakin bu durumda tekrardan tuşlarda sorun kendini gösterebilmektedir. Dolayısıyla uzmanlarımız bu aşamada ses tuşlarının değiştirilmesini tavsiye etmektedir. Cihazdaki ses tuşlarının değişim işlemleri orijinal parçalar ile yapılır ve kısa sürede cihaz kullanıma hazır hale gelir. Doğru adımların atılması sonucunda cihaz hiçbir sorunla karşılaşmadan kullanılmaya devam edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top