Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Xiaomi LCD Ekranlı Son Cihazı Çıkartıyor

Akıllı cihazlarda ekran konusu her zaman ciddi anlamda büyük bir öneme sahip oluyor. Çünkü ekran ne kadar kaliteli ve kullanışlıysa, o kadar fazla kişi tarafından tercih ediliyor. LCD ekranlar da ilk olarak üretilmeye başladıkları zamanlardan itibaren akıllı cihazlarda kullanılan bir ekran çeşidi olarak biliniyordu. Ancak şimdilerde LCD ekranlara markalar veda etmeye başladı. Xiaomi ve Redmi markalarını bünyesinde barındırmakta olan Xiaomi Group, akıllı cihazlarında LCD ekrana veda etmek için hazırlıklarını yapıyor. Xiaomi Group’un yöneticisi olan Zhang Yu, orta ve üst segmentteki modellerinin hepsinde OLED ekran kullanabileceklerini ima eder açıklama yaptı. Yapılan bu açıklama sonrasında Redmi Note 11T Pro’nun son LCD ekranlı Xiaomi akıllı telefonu olacağı söylenebilir.

 

Redmi Note 11T Pro ile Xiaomi LCD Defterini Kapatıyor

Samsung, Apple gibi markaların yanı sıra Xiaomi de yeni üretimini yapacakları akıllı cihazları için LCD panelleri kullanmayı sonlandırmayı hedefliyor. OLED ekranların böylesine ön plana çıkmasındaki en büyük etkenlerin başında ise hem performans hem de batarya ömrü konusunda ciddi oranda artıları içerisinde barındırması geliyor.

 

Zhang Yu tarafından verilmiş olan son bilgilere göre Redmi Note 11T Pro, Xiaomi Group tarafından üretilecek olan son LCD ekranlı akıllı telefon olabilir. Her ne kadar verilmiş olan bu karar ekran kalitesi konusunda son derece önemli olsa da markanın hayranları bu konuda karışık tepkiler aldı.

 

Genel olarak bazı Xiaomi kullanıcıları çip krizi ve tedarik sorunları ile zamlanmış olan akıllı cihazların, OLED panellerin kullanılması ile beraber ek zamlarla karşı karşıya kalabileceği düşüncesindeler. Xiaomi tarafından alınan bu karar, her ne kadar amiral gemisi olarak tabir edilen modellerde fiyat farklarını ortaya çıkartmayacak olsa da orta segment olan cihazlarda fiyatların yükselmesi anlamına gelebiliyor.

 

LCD panel ile çıkacak son cihaz olacağı düşünülen Xiaomi bünyesindeki Redmi Note 11T Pro’da 6.6 inç Full HD+ çözünürlüğe sahip IPS LCD panel kullanılacak. MediaTek Dimensity 8100 işlemcisi bulunacak cihazda ekran yenileme hızı 30 Hz ile 144 Hz arasında değişkenlik gösterecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top