Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Xiaomi MIX Fold 2 İçin Çıkış Tarihi Belirlendi

Akıllı cihaz dünyasında son dönemlerde en fazla üzerinde durulan konulardan biri katlanabilir telefonlar. Bu pazardaki rekabet şimdilerde ise tüm hızı ile devam ediyor. Samsung, diğer pek çok alanda olduğu gibi bu alanda da liderliğini korumak adına çalışmalar yapıyor. Galaxy Z Fold 4 ve Flip 4 modellerinin kullanıcılarına sunan marka, olumlu geri dönüşler aldı. Xiaomi ise uzun süredir MIX FOLD 2 üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Bir süre öncesinde bazı teknik detayları ortaya çıkan bu katlanabilir telefon modelinin şimdi ise çıkış tarihi ortaya çıkartıldı.

 

Xiaomi MIX FOLD 2’nin Tanıtımı Ne Zaman Yapılacak?

Marka, 2021 yılında katlanabilir telefon pazarına MIX FOLD ile giriş yaptı. Her ne kadar bu alanda yeni çalışmalar yapıyor olsalar da son derece önemli satış başarılarına imza attılar. Sonraki model ile alakalı ise uzun bir süre markadan herhangi bir açıklama gelmedi. Lakin konu hakkında elde edilen bilgilere göre MIX FOLD 2, ileriki günlerde tanıtılacak ve direkt olarak Galaxy Z Fold 4’ün rakibi olacak. Böyle olunca da tanıtım tarihlerinin birbirlerine yakın olması da büyük bir ihtimal olarak görülüyor.

 

Kullanıcılara sunulacak olan MIX FOLD 2, mobil cihaz sektöründeki en güçlü işlemciler arasında bulunan Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1’den gücünü alacak. 4 nm fabrikasyon süreci ile üretilmiş olan yonga seti, bir 3.2 GHz ARM Cortex – X2 (Kryo), üç 2.8 GHz ARm Cortex – A710 ile dört 2.0 GHz ARM Cortex – A510 çekirdekleri ile beraber Adreno grafik birimine de ev sahipliği yapıyor.

 

Bununla beraber MIX FOLD 2’nin hem iç hem de dış ekranlarında 120 Hz tazeleme hızı sunmayı başaran 2.5K LTPO panel bulunacak. Hali hazırda katlanabilir telefonlarda kullanıcıların en fazla karşılaştığı sorunlardan bir tanesi ekranın katlanma yerinde ortaya çıkan izler oluyor. Marka, var olan bu sorun için menteşe kullanımı ve ekran tasarımında ciddi anlamda değişiklikler yaptı. Birincil ekranı 8 inç, kapak ekranı 6.5 inç olacak cihaz, kullanıcıların katlanabilir cihazını en iyi şekilde kullanmasını hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top