Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Xiaomi Pad 5 Pro Performans Testine Girdi

Akıllı cihazların yanı sıra tablet konusunda da en iyi adımları atmayı hedefleyen Xiaomi, bu konudaki çalışmalarına da devam ediyor. Bir önceki sene ciddi satış başarılarını elde etmiş olan Pad 5 modelini piyasaya sürmesinden sonra yakın bir dönemde yeni tabletlerini de kullanıcılarının beğenisine sunmayı hedefliyor. Markanın, geçtiğimiz haftalara kadar Redmi Pad 5G’yi tanıtacağı düşünülüyordu. Lakin ortaya çıkartılacak olan bu ürün, Pad 5 serisinin yeni üyesi olacağa benziyor. Pad 5 Pro olarak adlandırılan ürün ile alakalı detaylar da ortaya çıkmaya başladı.

 

Xiaomi Pad 5 Pro 12.4 Geekbench’te Görüldü

Geçtiğimiz sene kullanıcılara sunulan Pad 5 serisinde 11 inçlik panel bulunuyordu. Elde edilen son bilgilere göre ise Xiaomi, Pad 5 Pro için 12.4 inçlik bir versiyon üzerinde çalışmalarını yapıyor. Üstelik bu cihaz bir süre öncesinde 22081281AC model numarası ile Geekbench’te de görüldü.

 

Geekbench’te elde edilmiş olan verilere göre Pad 5 Pro, çok çekirdekli testlerden 3 bin 117 puan alırken tek çekirdekli testlerden ise 986 puan almış. Teknik özellikleri ile alakalı ise henüz tam olarak bilgiler netleştirilmiş değil. Ancak konu ile alakalı yapılan incelemelerde tabletin geçtiğimiz sene tanıtılmış olan 11 inç ile aynı özelliklere sahip olacağı düşünülüyor.

 

Bu cihazda Qualcomm Snapdragon 870 bulunuyor. 7 nm fabrikasyon süreci ile üretilmiş olan yonga setinde bir tane 3.2 GHz ARM-Cortex-A77 (Kryo 585), üç tane 2.4 GHz ARM-Cortex-A77 (Kryo 585) ile dört tane 1.8 GHz ARM Cortex-A55 çekirdekleri ile beraber Adreno 650 grafik birimi bulunuyor.

 

Bunlarla beraber Pad 5 Pro modelinin önceki gibi 8 GB RAM’e sahip olması bekleniyor. Aynı zamanda farklı RAM seçenekleri de kullanıcılar için üretilecektir. Tablet Android 12 tabanlı olan MIUI 13’ü çalıştıracak. Tanıtımı gerçekleştirilecek olan tabletin Redmi Pad 5G olacağına dair söylentiler olsa da bu konuda net bir detay henüz tam olarak ortaya çıkmadı. Tabletin 11 Ağustos’ta Çin’de tanıtılması beklenirken gerek fiyat gerekse teknik özellikler de yapılacak tanıtım ile beraber ortaya çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top