Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Xiaomi Telefonda Karşı Tarafa Ses Gitmiyor?

Xiaomi telefonda karşı tarafa ses gitmiyor sorunu, cihazın kullanımı esnasında kullanıcıların en fazla karşılaştığı sorunlardan bir tanesidir. Çünkü böylesi bir durumda ister istemez cihazın performansında ciddi anlamda bir düşüş ortaya çıkabilmektedir. Ortaya çıkan bu sorunun nedenleri hakkında bilgi sahibi olmak, çözümü aşamasında istenilen sonuçları elde etmeyi sağlayacaktır. Böylesi bir sorunda cihazı kendi kendinize inceleyerek çözüme ulaşmaya çalışmak, daha büyük sorunların ortaya çıkması anlamına gelecektir. Dolayısıyla cihazınızda karşı tarafa ses gitmemesi durumunda zaman yitirmeden bize ulaştırmanız önemli olacaktır.

 

Xiaomi Telefonda Karşı Tarafa Ses Gitmeme Nedenleri

Genel olarak Xiaomi telefonda karşı tarafa ses gitmiyor sorunun iki farklı nedeni bulunmaktadır. Bu nedenlerin başında, cihazın mikrofonunun olan kısımda toz birikmesi gelmektedir. Cihazlar çantada ya da tozlu ortamda kaldıkları zaman iç kısımda toz birikmeye başlar. Bu durumun sonucunda da ne yazık ki karşı tarafa sesin ulaşması adına kullanılan mikrofon kısmında biriken toz, sesin ulaşmasını engeller.

 

Diğer bir neden ise cihazın mikrofon kısmının zarar görmesidir. Bölgenin darbe alması sonucunda mikrofonda kayma ya da kırılma durumu söz konusu olabilmektedir. Aynı şekilde cihazın suya düşmesi ya da sıvı teması da yine bölgede oksitlenme ya da nem oluşumuna sebebiyet vermektedir. Ortaya çıkan bu durumlardan dolayı da ister istemez mikrofonda bozulma ya da performans kaybı ortaya çıkabilmektedir.

 

Xiaomi Telefonda Karşı Tarafa Ses Gitmiyor Çözümü

Karşı karşıya kalacağınız Xiaomi telefonda karşı tarafa ses gitmiyor sorunu hakkında uzmanlarımız ile iletişime geçmeniz halinde aradığınız cevaplara kısa bir sürede ulaşmış olacaksınız. Cihazınızı bize elden ya da kargo ile teslim edebilirsiniz. Bize ulaşacak olan cihazınız ilk aşamada detaylı olarak teste tabi tutulacaktır. Daha sonrasında da sizinle iletişime geçilerek sorunun nedeni ile alakalı detaylı şekilde bilgi sahibi olmanız sağlanacaktır. Sonraki aşamada uzmanlarımız cihazınızı açarak sorunun giderilmesi adına mikrofon kısmında değişim ya da temizleme işlemini yapacaktır. Cihazın kapatılmasından sonra yapılacak olan son kontroller ile beraber sorunun çözüldüğü kesinleştirilerek teslim işlemi gerçekleştirilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top