Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Xiaomi Telefonlardaki Bu Özellikleri Biliyor Musunuz?

Akıllı cihazlar artık insanların vazgeçilemezleri konumunda. Her ne kadar kullanıcılar bu cihazların tüm özelliklerini kullanmak isteseler de aslında cihazlarda tam olarak öne çıkmayan bazı özellikleri bulunuyor. Xiaomi cihazlarda da var olan bu özellikler ile cihazın çok daha iyi şekilde kullanılması mümkün hale geliyor.

 

Geliştirici Seçenekler

Normalde markanın cihazlarındaki kimi özellikler standart olarak sunulurken kimileri de kullanıcıların isteklerine bırakılmaktadır. Geliştirici seçeneklerin açılması ile de pek çok özellik ortaya çıkartılabiliyor.

 

Ayarlar tıklandıktan sonra Telefon Hakkında seçeneğine girilerek modele göre devam edilebilir. Böylece burada bulunan geliştirici seçenekler aktif hale getirilmiş olur.

 

Seç Ve Dinle

Bu özellik ile ekranda bulunan yazların dinlenmesi mümkün hale getiriliyor. Ekranda parmak ile seçilecek olan alanın hepsi sesli olarak dinlenebiliyor. Kullanıcılar bu özelliği aktif hale getirmek için Erişebilirlik menüsünden ilgili sekmeyi aktif hale getirebilir.

 

Yazıları Sağa Yaslama

Birçok kişi Xiaomi cihazlardaki bu özelliği bilmiyor. Ancak farklı yazı tasarımları görmek isteyen ya da Arapça harfler kullanan için oldukça faydalı. Ayarlar sekmesinden girilecek Ek Ayarlar ve Geliştirici Seçenekleri üzerinden RTL Ekran Düzeni Yönü aktif hale getirilerek bu özellik kullanılabiliyor.

 

Youtube Müziklerini Arka Planda Çalma

Normalde Premium özelliği olmadan Youtube’da arka planda çalma durumu söz konusu değil. Ancak cihazdaki müzik uygulaması eğer ki güncelse buradaki ayarlardan Çevrimiçi İçerik Hizmetleri sekmesini açtıktan sonra cihazı kapatıp açmak yeterli oluyor.

 

Fotoğraflardaki İstenmeyen Nesneleri Silme

Fotoğrafların yer aldığı galeride istenilen fotoğrafı seçtikten sonra Düzenle seçeneğine tıklanır. Bunun ardından Sil seçeneğine tıklanarak silinmesi istenilen yerler parmakla maviye boyanıp işaretlenir. Tamam dedikten sonra da belirlenen nesne kaldırılmış olur. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken şey ise silinmek istenilen nesnenin fotoğrafta farklı bir şeyin üzerinde ya da yakınında olmaması.

 

Uygulama Gizleme

Uygulamaları silmeden başkalarının görmesini engellemek, Xiaomi ile mümkün hale geliyor. Ayarlar sekmesine tıklanmasının ardından Uygulamalar menüsünde bulunan Uygulama Kilidi ile farklı güvenlik seçenekleri tercih edilerek en fazla 14 tane uygulama gizleniyor ve bu uygulamalardan herhangi bir bildirim de gelmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top