Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Xiaomi’nin Üretiminden Vazgeçtiği Cihaz

Xiaomi’nin bağımsız markası olarak da bilinen POCO, geçtiğimiz aylarda F4 5G ismini verdikleri cihazlarını kullanıcıların beğenisine sundu. Satışa çıktığı andan itibaren çok fazla talep gören cihaz, oldukça ciddi satış rakamlarına ulaşmayı da başardı. Markanın aynı zamanda Pro varyantının da tanıtımının yapılması beklenmekteydi. Öyle ki POCO F4 Pro ile alakalı mart ayında IMEI tabanında bile görüntülenme yapıldı. Lakin buna rağmen tanıtımı yapılmalı. Aynı zamanda bir süre öncesinde cihazın rafa kaldırıldığı bilgisi de paylaşıldı. En son olarak ise modelin canlı görüntüsü ortaya çıkartıldı.

 

POCO F4 Pro’ya Ait Video Ortaya Çıktı

Malezya merkezli bir Xiaomi bayisi olan Xiaomi Kluang Technology, açmış olduğu Facebook yayını sırasında iptal edildiği bildirilen POCO F4 Pro 5G modelini izleyicilere sundu. Telefonun her bir detayını inceleyen satıcı, bu aşamada özellikle kameranın üzerinde özenle durdu. Çünkü POCO F4’ün sahip olduğu 64 megapiksellik kamerasının tam aksine iptal edilmiş olan Pro versiyonunda 108 megapiksellik OIS desteği bulunan bir sensör kullanıcıların karşısına çıkacaktı.

 

Bununla beraber akıllı cihazda 6,67 inç 120 Hz tazeleme hızı ile 1200 nit parlaklık sunan Super AMOLED panel tercih edilmiş. POCO F4 Pro modelinde işlemci olarak ise MediaTek Dimensity 9000 bulunuyor. 4 nm fabrikasyon süreci ile üretilmiş olan yonga setinde 1 adet 3.05 GHz Arm Cortex-X2 performans çekirdeğinin yanı sıra 4 adet 1.8 GHz Arm Cortex-A510 ve 3 adet 2.85 GHz Arm Cortex-A710 çekirdeklerini de içerisinde bulunduruyor. Akıllı cihazın grafik biriminde ise Arm Mali-G710 yongası tercih edilmiş.

 

İlk olarak tasarım ve üretimine başlanmasının hedeflendiği dönemlerde POCO F4 Pro ile alakalı paylaşılan IMEI numarasının son kısmında bulunan “G” harfi, cihazın global pazarları temsil ettiği belirtiliyordu.

 

Facebook videosunda var olan görüntüler incelendiği zaman da görülebileceği üzere POCO F4 Pro oldukça şık bir görünüme sahip. Telefonun hem görsel hem de içerik anlamında incelenmesi ile beraber aslında kullanıcılar tarafından beğenilecek özelliklere sahip olduğu da yine elde edilen bilgiler arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top