Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Yeni Alınmış Bir Telefon Kaç Saat Şarj Edilmelidir?

Telefonların ilk olarak kullanılmaya başlandığı zamanlardan itibaren yeni alınmış telefon kaç saat şarj edilmelidir sorusu, insanların cevabını aradığı sorulardan bir tanesi olmuştur. Bu aşamada satıcılar farklı düşüncelere sahiptir. Kimi satıcılar 12 saat şarj etmenin yeterli olacağını düşünürken kimileri ise 24 saat boyunca yeni alınan telefonun şarj edilmesi gerektiğini söylemektedir.

 

Kimi kullanıcılar telefon kaç saat şarj edilmelidir sorusuna doğru cevabı almadığı için hali hazırda %50’ye yakın şarjla satın aldıkları cihazlarını yeteri kadar şarj etmeden kullanmayı tercih ediyor. Fakat bu durumda cihazın kullanım kalitesinin ne kadar azaldığını çok geç fark ediyorlar. Yeni nesil Lityum pile sahip akıllı cihazların satın alınmasından sonra 6 saatlik şarj edilmesi cihaz için yeterli olmaktadır. Yani bu cihazlar için 24 saat boyunca şarj edilmeye ihtiyaç duyması gibi bir durum asla söz konusu değildir.

 

Akıllı Cep Telefonları En Doğru Şekilde Nasıl Şarj Edilir?

Satın aldığı telefonun uzun süreler boyunca pil ömrünün sağlıklı olmasını isteyen kullanıcıların telefon kaç saat şarj edilmelidir sorusunun yanı sıra doğru şekilde nasıl şarj edileceği ile alakalı gerekli bilgilere sahip olması son derece önemlidir.

 

  • Başarılı bir şekilde şarj işleminin yapılabilmesi adına mutlaka orijinal şarj aleti ve batarya kullanılmalıdır. Yan sanayi ürünler bu aşamada çeşitli sorunların ortaya çıkmasına neden olur.
  • Şarj işlemi esnasında cihaz kesinlikle sıcak zeminden uzak olmalıdır.
  • Telefonun sıfırlanmadan önce şarja takılması oldukça önemli olmaktadır.
  • Kimi kullanıcılar telefonlarını şarj etmek için bataryanın sıfırlanması bekler. Ancak bu son derece yanlıştır. Telefonlar kesinlikle şarjı tamamen bitmeden şarj edilmelidir.
  • Yeni satın alınacak olan cihazın yalnızca en az 6 saat şarj edilmesi yeterli olacaktır.

 

Telefon Bataryası Neden Patlar?

İnsanların cep telefonları ile alakalı korktukları en büyük konulardan biri batarya patlamasıdır. Çünkü bu konuda belirli aralıklar ile haberler onların karşılarına çıkar. Böylesi durumların olmaması adına telefon kaç saat şarj edilmelidir ve şarj sırasında nelere dikkat edilmelidir sorularına doğru cevaplar alınmalıdır. Bataryanın patlamasının iki büyük nedeni bulunmaktadır. Bunlar yan sanayi batarya ve şarj ürünlerinin kullanılmasıdır. Orijinal batarya, adaptör ve şarj kablosu ile gerekli detayların üzerinde durularak şarj işleminin yapılması ne bataryaya ne de cihaza zarar vermeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top